18 | 10 | 2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Po mszy świętej uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na salę gimnastyczną gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Był to rok obfitujący w wiele wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Sukcesy naszych uczniów wpiszą się w kolejną kartę naszej historii. Ci najwybitniejsi zastali wyróżnieni, a to najważniejsze wyróżnienie otrzymała Joanna Wiatrowska, która uzyskała tytuł Najlepszego Absolwenta  Gimnazjum oraz Weronika Kowalcze, która otrzymała Specjalną Nagrodę Rady Rodziców. Pożegnaliśmy trzecioklasistów, którzy ostatni raz przekoczyli próg naszej szkoły. Otrzymaliśmy świadectwa i w końcu możemy odetchnać z  ulgą.  Była radość, były łzy wzruszenia i smutku, bo wielu z nas już nie spotka się w tym gronie… Dziękujemy wszystkim za ten rok: Dyrekcji, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom, Uczniom, Rodzicom. Życzymy dużo uśmiechu i udanych wakacji.

Foto Damian Demski

ZAKOŃCZENIE NAUKI W GIMNAZJUM

Dnia 22 czerwca 2017 roku kolejni uczniowie opuścili mury naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Pogorzeli, następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeszli na teren szkoły. Na początku zaprezentowali się zebranym tańcząc poloneza. Podczas uroczystości zgodnie z tradycją szkoły nagrodzono Najlepszą Absolwentkę Publicznego Gimnazjum w Olszance, którą została uczennica klasy 3b Martyna Stefanik. Nagrodę otrzymała również Martyna Hernas za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwo ukończenia gimnazjum. Życzymy powodzenia i sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji!

tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum

"Każdy wiek ma swoje chwile ..." (A. Einstein)
Pod takim hasłem rozbrzmiewało pożegnanie klas trzecich ze szkołą, z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym Publicznego Gimnazjum w Olszance. Na początku uroczystości uczniowie i uczennice tradycyjnie zatańczyli poloneza. W części artystycznej trzecioklasiści po raz ostatni uraczyli nas swoim śpiewem, wierszem i muzyką utrzymanym w pożegnalnym tonie. W podziękowaniu za dotychczasowy trud włożony w naukę, opiekę i wychowanie wręczyli kwiaty swoim ukochanym Rodzicom, Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu szkoły. Wypełniając rzetelnie ceremoniał szkolny złożyli uroczystą przysięgę:
"Ślubuję byc dobrym Polakiem i dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły ..."
W kolejnej części wystąpiła Pani Dyrektor Bożena Lorent, która przyznała tytuł Najlepszego Absolwenta Publicznego Gimnazjum w Olszance uczennicy Kindze Jastrzębskiej. Kinga otrzymała nagrodę z rąk  pani Wójt Gminy Olszanka - Anety Rabczewskiej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Emilii Rudkowskiej. Nagrodę za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym uzyskał uczeń - Piotr Zalewski.
Nastepnie Dyrekcja wraz z wychowawczyniami klas trzecich - panią Beatą Kuną i panią Beatą Bajcer, wręczyły swoim uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Do rodziców tych uczniów skierowany był list gratulacyjny, który po odczytaniu wręczyła Pani Dyrektor. Dziękując za dotychczasową pomoc i współpracę wychowawczynie zaprosiły na środek wybranych rodziców. Wreszcie nadszedł moment na rozdanie świadectw pozostałym uczniom klas trzecich. Z ramienia rodziców wystąpił pan Szeja, który skierował do Grona Pedagogicznego, Dyrekcji i pozostałych pracowników szkoły podziękowania.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości świeżo upieczeni absolwenci naszej szkoły zapragnęli jeszcze powspominać minione chwile zapraszając wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

Tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

Zakończenie nauki w gimnazjum

„W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedze i serce”

Tegoroczne trzeciaki to już absolwenci Publicznego Gimnazjum w Olszance. Nie tak dawno mali, nieśmiali i zagubieni wkraczali w mury tej szkoły, niosąc w plecaku nie tylko książki i zeszyty, ale również element strachu i niepewności. Szybko minęły te trzy lata wspólnej nauki i zabawy. Pewien etap życia już za nimi.

W czwartek 26 czerwca spotkali się już po raz ostatni jako uczniowie tej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Pogorzeli. Po mszy świętej trzecioklasiści, ich rodzice, Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście spotkali się w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej. „Poloneza czas zacząć” ogłosił jeden z uczniów i gimnazjaliści w rytm muzyki przedstawili  tradycyjny taniec. Pani Dyrektor Bożena Lorent wręczyła uczniom świadectwa i ogłosiła, że najlepszą tegoroczną absolwentką jest uczennica klasy 3a – Aleksandrę Śliwę. Ola uzyskała najwyższą średnią i wzorowe zachowanie. Również do jej rodziców skierowany był list gratulacyjny. Aleksandra otrzymała również nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców PZSP w Olszance za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym.

„W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedze i serce” wręczali czerwone róże, dziękowali wszystkim nauczycielom, Dyrekcji, pracownikom administracji i obsługi, za rozbudzanie ciekawości świata, chęci zdobywania wiedzy, za ogromny trud wychowywania oraz za słabą pamięć, dzięki której z uśmiechem potrafili wybaczyć wszelkie wybryki. Podziękowania skierowane były także do Rodziców, dzięki którym mieli możliwość ukończenia szkoły.

Mamy nadzieję, że z radością będą wspominać lata spędzone w naszej szkole.

tekst i foto: Wioletta Perkowska